MEDICAL AESTHETIC CLINIC

  • Türkçe
  • İngilizce

Bilgi & Danışma için bizi arayın
   Tel: 0 242 513 95 65

Dolgu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu ve Yüz dolgusu

Yıllar ilerledikçe yüzümüz yerçekimi, güneşe maruz kalma (ultraviole ışınları) ve milyonlarca defa yapılan yüz mimikleri (gülümseme, çiğneme, yüzü buruşturma kaş çatma, ıslık çalma, sigara içme hareketi) ve sigaranın olumsuz etkileri sonucunda meydana çıkan etkileri sergilemeye başlar.
Deri altında yerleşik olan ve cildimizi genç, canlı ve diri gösteren yapılar giderek parçalanmaya başlayarak gülme çizgileri, tebessüm çizgileri ve göz etrafında kaz ayağı  olarak isimlendirilen deri altındaki kas hareketlerinin neden olduğu derin çizgileri oluştururlar.

Yumuşak doku dolgu maddeleri bu çizgi ve kırışıklıkları doldurarak cilde daha düzgün daha genç bir görünüm kazandırırlar.

Deri altına enjekte edildiğinde bu dolgu maddeleri kırışıklıkları ve yüzün çöken kısımlarını doldurarak şişirirler. Ayrıca dudaklara ve yanaklara dolgunluk sağlarlar. Enjekte edilebilir dolgu maddeleri tek başlarına, cilt yenileme işlemleri ile birlikte veya “yüz germe (face lift)” gibi daha radikal girişimler ile birlikte uygulanabilir. Elinizdeki broşür dolgu maddeleri konusunda temel bilgileri vermek üzere düzenlenmiştir. Enjekte edilebilir dolgu maddeleri ne zaman kullanılabilir, işlem nasıl uygulanır, elde edilebilecek sonuçlar nelerdir. Bu broşürde cevaplanılmaya çalışılan sorular arasındadır.

Dolgu maddeleri ile kırışıklıkların altı doldurulup cilt gerginleştirilir. Dolgu maddesi olarak hyalüronik asit uygulanır. Vücutta zaten doğal olarak bulunan bu madde alerji yapmaz. Belirgin bir yan etkisi ve riski yoktur. Bu nedenle işlem öncesi herhangi bir test yapılmasına gerek yoktur.
Uzun yıllar neticesinde oluşan kaş arası, alın , yanak , gülme çevresi çizgileri ve dudak çevresindeki çizgilerin yok edilmesinde başarı ile uygulanır.

Dolbotoxgu maddeleri özellikle dudak, burun ve yanak arasında oluşan çizgiler, dudak çevresindeki konturü düzgünleştirici ve dudak dolgunlaştırıcı olarak , oldukça güzel sonuçlar vermekte ve bu işlem neticesinde kişi daha genç bir görünüm elde edebilmektedir.
Uygulama 15 dk gibi kısa bir sürede yapılıp, kişi etkisini anında görür.
Dolgu maddelerinin etki süresi, kişiden kişiye değişmekle birlikte 12 ay ile 18 aydır.

Çok ince bir iğneyle hiyalüronik asit preparatı deriye enjekte edilir.
Genellikle art arda 2 seansta olarak uygulanır. İlk kez yapılıyorsa 2 veya 3 hafta sonra tamamlayıcı bir seans daha gerekebilir.
Uygulama sonrası küçük kızarıklıklar ve şişlikler oluşabilir, bunlar kişinin cilt tipi uyarınca birkaç saat ila birkaç gün içinde kaybolur.