MEDICAL AESTHETIC CLINIC

  • Türkçe
  • İngilizce

Bilgi & Danışma için bizi arayın
   Tel: 0 242 513 95 65

Lazer Nd Yag

Nd Yag Lazer Tedavileri 

Lazer varisleri nasıl ortadan kaldırıyor?
Varisli damar içinde bulunan oksihemoglobin maddesi tarafından emilen lazer ışığı enerjisi, ısıya dönüşerek, damarın kapanıp kaybolmasını sağlar. varis1

Kimler varis lazer tedavisine uygundur?
Kadın, erkek ve hatta çocuklarda lazerle tedavi mümkündür. Hem koyu tenli ve hem açık tenli kişilere lazer tedavisi yapılabilir.

Hangi bölgedeki ve kalınlıktaki varisler yok edilebilir?
Lazer tedavisi bacak damarlarında özellikle ince kılcal damar tipindeki mavi ve kırmızı renkli damarlarda başarıyla uygulanır. Ayrıca yüzde yanak ve burun kenarındaki damar çatlamalarında ve gövdedeki kırmızı renkli benlerde de kullanılabilir. Vücudun her bölgesindeki 5 mm. kalınlığa kadar olan kılcal damar varisleri, bölümümüzdeki Nd-yag lazer sistemiyle etkin bir şekilde ve tamamen yok edilebiliyor.

Lazer varis tedavileri ne kadar sürüyor?
Tedavi uygulama süresi 15 ile 30 dakika arasında değişir. Seans sayısı problemin yaygınlığı, derinliği ve genişliğine göre değişse de genellikle 1, nadiren de 2 seansta yeterli oluyor. Bununla beraber tedavi sayısı damarların sayısı, rengi ve büyüklüğüne göre değişebilir. İşe dönüş lazer sonrasında hemen, skleroterapi sonrasında 3 gün içinde olanaklıdır. Ağır egzersizlere başlama lazer sonrasında hemen, skleroterapi sonrasında genellikle 2- 4 hafta içinde gerçekleşir.

Uygulama ağrılı oluyor mu?NdYAG-Lazer-tedavi alanya
Uygulama sırasında düşük acı hissedildiği için istenirse bir krem yardımıyla lokal anestezi ya da jel-soğutma uygulanabilir. Genel anasteziye gerek duyulmaz.

Yan etkiler nelerdir ve tedavi sonrasında normal hayata geri dönülebilir mi?
Bu tedavinin en güzel tarafı günlük aktivitelerinize hemen dönebilmenizdir. Ağrı şikayeti çok azdır. Yapılan alanlarda hafif kabarma ve kızarıklık görülebilir. Ancak bu şikayetler birkaç günde geriler. Uygulama sonrası güneşlenmemek gereklidir. Onun için kış ayları tedavi için en güzel zamandır.

Ortadan kalkan varis tekrar oluşur mu?
Bu durum çok nadirdir.

SAĞLIKLI BİR DAMAR SİSTEMİ İÇİN ÖNERİLER;

Bol su için
Yürüyüş yapın
Dinlenirken ayaklarınızı yüksekte tutmaya çalışın
Çok uzun bir süre hareketsiz bir şekilde oturmayın
Otururken kan dolaşımını hareketlendirmek için bacak hareketleri yapın
Bacak bacak üstüne atmayın
Ağır kaldırmayın
Uzun süreli araba kullanmayın
Yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmeyin
Aşırı sıcak suyla banyo yapmayın
Yiyeceklerinizde fazla tuz kullanmayın
Çok dar giysiler giymeyin

varis tedavi alanya varicose treatments