MEDICAL AESTHETIC CLINIC

  • Türkçe
  • İngilizce

Bilgi & Danışma için bizi arayın
   Tel: 0 242 513 95 65

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi nedir? Nasıl yapılır?

Kaş ekimi 1-2 saatlik bir işlem sonrası lokal anestezi ile kaş ekimi rahatlıkla yapılır.

Eğer lokal bir alanda kaş dökülmesi mevcutsa işlem 30 dakika gibi bir sürede başarı ile kas_ekim_1sonlandırılır ve sonuçlar çok yüz güldürücü olmaktadır. Bazı durumlarda hastalarımızın kaşlarını kalınlaştırmak istediklerinde ise şekil belirlenerek her bir kıl kökünün açısına göre ekim işlemi yapılır.

Kaş ekimi sonrası alınan kıl köklerinin doğası gereği kaşlarda belli sürelerde uzamalarda olmaktadır.

İhtiyaca göre 15 günde yada ayda bir birkaç dakikalık bir işlemle kaş boyunu düzeltmek hastalarımızı çok rahatsız eden bir süreç değildir.

Genelde kaş şeklini belirlerken hastalarımızla aktif olarak görüşlerini almaktayız. Çoğu zaman ideal kaş şekli ve kalınlığı için geçici boyalarla hastalarımızın talebine göre bir şekil belirlenmekte ve ekim işlemi bu şekle göre gerçekleştirilmektedir.
Eğer hastalarımızın belirli bir talebi yoksa biz ideal bir şekil belirlemekte ve bilgisayar ortamında dijital olarak hastalarımızın da onayını aldıktan sonra işlemimizi gerçekleştirmekteyiz.
Ense bölgesinde var olan saçlar yukarı kaldırılıp ekilecek kök sayısına göre 1 cm eninde 5-10 cm uzunluğunda yatay bir çizgi şeklindeki alan traş edilerek mikromotor yardımı ile çok ince punchlar kullanılarak kıl kökleri alınır.
Kıl köklerinin alındığı alan çok küçük olduğu için bu bölgede herhangi bir belirti kalmamaktadır. Kişinin kaş bölgesindeki ihtiyaca göre 40-50 kök ile 400-500 kök arasında greft alınabilir.
Ekim işlemi kaş bölgesinde çok farklı olmaktadır. Çünkü kaş çıkış paterni her kişide çok değişkendir. Burna yakın kısımda daha bir dik açı ile çıkan kaşlar kulaklara doğru yaklaştıkça alınla 40-45 derece açı olacak şekilde çıkmaya başlar.

Bunun pratikteki önemi ekim esnasında ortaya çıkmaktadır. Ekilen kıl köklerinin açısı özenle hazırlanmalıdır.
Çünkü kaşlar yüzümüzde en dikkat çeken bölgelerden bir tanesidir. En ufak bir ihmalde hastaları çok rahatsız edecek sonuçlar görülebilir.

Kaş ekimi işlemi ağrısız lokal anestezi ile yapılan ve 1-2 saat gibi kısa bir zamanda yapılan, sonuçları çok tatmin edici bir kıl kökü nakli işlemidir. İşlem sonrası ağrı yada rahatsızlık verici herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır. Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması 4-6 ay gibi bir süre alır.
2 ay sonra hastalarımız kaşlarını alabilmektedir.