MEDICAL AESTHETIC DR.AYDOĞAN YİĞİT

  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Pazartesi - cumartesi 09:00-21:00
  Contact : 0 212 227 36 28 What'App: 0 532 242 66 73

FUT Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç sorunu olan kişiler merkezimize başvurduğunda maximum kalitede hizmet anlayışı ve bilimsel incelemelerimiz paralelinde özel saç analizine tabii tutulurlar.Bu yolla saç yapısı,ense bölgesinin uygunluğu ne kadar bir açıklığın kapanabileceği,dökülme problemleri fut_sac_ekimidevam ediyorsa nedenleri ile ilgili detaylı bilgi verilir.Bu aşamadan sonra saç ekim merkezi doktorumuz tarafından uygun olup olmadığına karar verilir.

Ense bölgesinde sağlıklı saç köklerinin bulunduğu bölgeden saç köklerini içeren saçlı deri kısmının küçük bir estetik müdahale ile alınmasıyla işlem başlar.Bu esnada anestezi uzmanı doktorumuz tarafından lokal anestezi tekniği ile kişilerin hiçbir ağrı duymaması sağlanır.Ense Bölgesindeki bu operasyon tamamen mikroestetik cerrahi yöntemle gerçekleştirilir ve burada çok özel dikiş materyalleri ile ense bölgesinde dikkat çekmeyecek kadar hafif bir iz kalması sağlanır. Buradan alınan ve içinde binlerce saç kökü bulunan deri parçası mikroskoplar altında hiçbir kökün yaşamsal faaliyetine zarar vermeden ,GOLDEN MIKROGREFT Yöntemiyle binlerce tek saç köküne ayrılabilmektedir.Mikrogreft sayısı bir seansta 3000-5000 arasında olabilmekte bu sayı kişinin saç özelliğine göre değişebilmektedir.

Kişinin Saç çizgisi estetik uygunluk normlarında ,saç ekimi olduğu belli olmayacak şekilde inşa edilir.Maksimum sayıda hazırlanan saç kökleri steril şartlarda ekime hazır hale getirilir.

Saç ekimi yapılacak cilt alanında özel mikro ekipmanlar kullanılarak ekim için küçük , gözle görülmesi zor kanallar açılır.Üzerinde 0.5-0.8 cm uzunluğunda saçlar bulunan mikrogreftler tek tek bu açılan kanallara büyüteçler altında ve tecrübeli ekibimiz tarafından yerleştirilerek saç ekimi gerçekleştirilir.

Saç ekimi işlemi ortalama 4-7 saattir.Ekim yapılan kişinin işlemi tamamlandıktan sonra sadece alın bölgesine ince bir bandaj yerleştirilir ve evine istirahate gönderilir.Bu bandaj 24 saat sonra pansuman uygulanılarak çıkarılır.
Kişi 48 saat sonra saçlarını yıkayabilir ve normal yaşamına dönebilir.Ense bölgesindeki dikişler ise 10 gün sonra alınır.Ekilen saçlar yaklaşık 3 ay içinde çıkmaya başlar.