MEDICAL AESTHETIC DR.AYDOĞAN YİĞİT

  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Pazartesi - cumartesi 09:00-21:00
  Contact : 0 212 227 36 28 What'App: 0 532 242 66 73

Lazer Kılcal Damar

Aydoganyigit,medikalestetik,botox,botoks,dolgu,dudak,varis,aesthetic,saçekim,saçekimi,istanbul,p.r.p.,peeling,yüz,burun,çene,kılcaldamar,estetik,nişantaşı,

Aydoganyigit,medikalestetik,botox,botoks,dolgu,dudak,varis,aesthetic,saçekim,saçekimi,istanbul,p.r.p.,peeling,yüz,burun,çene,kılcaldamar,estetik,nişantaşı,

Kılcal Damar IPL Tedavileri 

Kılcal damarlarınızı saklamak için sürekli olarak makyajınızı tazeleyip ,koyu renkli çoraplar mı giyiyorsunuz?Buna devam etmek zorunda değilsiniz.Yeni jenerasyon Lumina IPL sistemi,sizi yüzünüzdeki ve bacaklarınızdaki klcal damarlardan dakikalar içinde kurtarmak için kısa süreli ,güvenli,görülebilir ışık kullanmaktadır.
kilcal_damar tedavi
LUMİNA IPL SİSTEMİ NASIL ÇALIŞMAKTADIR?

Yeni jenerasyon Lumina IPL sisteminin aplikatöründen açığa çıkan görülebilir ışık,sürekli soğutulan bir cam prizma aracılığıyla tedavi alanına ulaştırılır.Uygulama yapılan doku alanında problemli kılcal damarlardaki kanda ve kılcal damar duvarlarında,ışığı abzorbe eden ve onu ısıya dönüştüren hemoglobin bulunur.Bu ısı ,kılcal damarların duvar yapısındaki proteini tahrip eder.Sonuçta,eğer problem kılcal damar şeklinde ise,tedavi sonrasında büyük çoğunlukla anında eğer genel kırmızılık ve leke şeklinde ise yavaş yavaş ve seanslar ilerledikçe güvenli bir şekilde emilerek kaybolur. Damarlara kontrollü olarak azami miktarda ışığın ulaşmasını sağlamak için ,cilde ince bir tabaka halinde jel uygulanır.(ultrason tetkikinde olduğu gibi)Jel yardımıyla tedavi aplikatörü,tedavi alanı üzerinde,her atışta,kaydırılarak ilerletilir.

HANGİ KILCAL DAMARLAR TEDAVİ EDİLEBİLİR?

Vücudumuzu saran cildimizdeki ve görülebilir derinliklerdeki tüm kılcal damarlar tedavi edilebilr.

En yaygın tedavi alanları,yüzdeki,burun üzerinde ve kenarlarındaki,göğüsteki ve bacaklardaki yüzeyel venlerdir.

Tedavi,ışığın kandaki hemoglobin tarafından abzorbsiyonu esasına dayandığından,en etkili sonuçlar açık tenli kimselerde görülür.Ancak ,yeni jenerasyon Lumina IPL sisteminde değişik cilt renkleri vedeğişik derinliklerdeki damarlar için doğru enerji çıkışını sağlayan,önceden programlanmış ayarlar mevcuttur.

Çok geniş damarlarda da öncelikle skleroterapi yapılır ve hemen ardından daralmış damarlara yeni jenerasyon luminaIPL sistemi uygulaması yapılarak damarlar görünmez hale getirilir.

Derin damarlara ise IPL ile birlikte uzun puls süreli Nd Yag Lazer uygulaması ,yine yeni jenerasyon lumina IPL +Nd Yag Lazer sistemini tedavide son derece başarılı kılar.

Bu yöntemle ciltteki kılcal damar genişlemeleri,damar tümörleri,damar lekeleri,varise doğru giden bacak damarlarındaki genişlemeler,kırmızı yüz,kırmızı burun,ameliyat-yara-yank izlerindeki kızarıklıklar tedavi edilebilmektedir.

IPL TEDAVİSİ NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

Tedavi süresi,tedavi edilecek alana veya tedavi alanındaki belirgin damarların sayısına göre değişiklik gösterir,genelde tedavi süresi bir kaç dakika ile 30 dakika arasında değişen sürelerde gerçekleşebilir.

IPL TEDAVİSİ AĞRILI MIDIR?

Tedavi öncesinde cilt yüzeyine herhangi bir anestetik madde uygulaması gerekmemektedir ve pek çok insan uygulama esnasında lastik bir bandın cilde çarpmasına benzer bir his duymaktadır,takiben birkaç dakika boyuncada sıcaklık hissi alınabilir.Cildi tedavi sonrası soğutmak yararlı olabilir.

TEDAVİ ÖNCESİ VE SONRASI ÖZEL ÖNklazer kılcal damarLEMLER ALMAM GEREKİR Mİ?Kullanılan ışık ,güvenli, görülebilir ışıktır;dolayısıyla hiçbir özel önlem gerektirmemektedir.Potansiyel olarak zararlı dalgaboyları(Ultraviyole gibi),bize özel çift filtreleme sistemi sayesinde uzaklaştırılmaktadır.Ancak,tedavi öncesi bronzlaşmamaya dikkat edilmelidir;çünkü bu ciltteki pigment miktarını artıracağından,cildin daha fazla ışığı abzorbe etmesine neden olacaktır. Genellikle, herhangi bir tedavi sonrası bakım gerekmemektedir;ama hassas ciltli kişiler,birkaç gün boyunca yatıştırıcı bir krem kullanımından fayda görebilirler.Biz,tedavi öncesinde ve sonrasında güneşe çıkılmamasını ve tedaviyi takiben birkaç hafta boyunca bir güneş koruyucu(minimum SPF 20) kullanılmasını tavsiye ediyoruz.Bacak venlerinin tedavisinden sonra,2 hafta boyunca,varis çorabı giyilmesi ve ağır işlerin yapılmasından kaçınılmasına özen gösterilmelidir.YENİ JENERASYON IPL TEDAVİSİ KAÇ SEANS SÜRER?

Tedaviler 4-6 hafta aralıklarla tedavi edilecek problemin derinliğine,kalınlığına ve genişliğine bağlı olarak bir yada birkaç seansda gerçekleşir.Seansların arasını ve sayısını belirleyen ana faktörler cildin kalınlığı ve damarların yüzeye yakınlığı ileproblemli kılcal damarların yoğunluğudur.Eğer tedavi edilecek kılcal damar çok belirgin ve yüzeye yakınsa genelde tek seansda ve anında yok olmaktadır. Şarap lekesi gibi damar kaynaklı geniş lekelerde ve damar tümörlerinde ise leke yada tümörün derinliğine göre değişmekle birlikte fazla sayıda seans gerekmektedir.

Bu tarz lezyonlarda renk açılmaları genelde 3-5’inci seanslardan sonra olmaktadır.

YENİ JENERASYON LUMİNA IPL SİSTEMİ HERKESE UYGULANABİLİRMİ?

Özellikle gebeliğin ilk 3 aylık döneminde, hatta biraz daha fazla hassasiyet göstererek gebeliğin ilk 6 aylık döneminde kullanılmasından kaçınılmalıdır.

Doğuştan gelen benlerin ve kahverengi-siyah lekelerin,cilt tümörlerinin üzerine uygulanmamalıdır.

TEDAVİLERDE NEDEN YENİ JENERASYON LUMİNA IPL SİSTEMİ TERCİH ETMELİYİZ?

bu sistemde ciltteki damarsal problemlerin karakterine göre enerjinin spesifik özellikleri değiştirilebilmektedir.
Böylece probleme daha duyarlı bir enerji tipi oluşturulmakta ve tedaviler daha erken,daha hızlı,daha güvenli gerçekletirilebilmektedir.Ayrıca cildin bütünlüğü bu yöntemle daha fazla korunabilmektedir.

IPL UYGULAMALARI ÖNCESİ VE SONRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR NELERDİR?

*IPL uygulamalarının, genel bir kural olarak tıpkı kimyasal peelingde olduğu gibi güneşin cilt için zararlı etkilerini büyük oranda yitirdiği bahar ve kış aylarında yapılması daha uygundur.
*IPL uygulaması öncesi ve sonrasında uygulama yapılan bölgeyi güneşten koruyunuz,bronzlaşmaktan kaçınınız,güneş banyosu yapmayınız ve solaryuma girmeyiniz.
*Güneşe çıkılacaksa en az 3-4 hafta boyunca mutlaka cilt tipinize uygun yüksek koruma faktörlü bir ürün kullanınız.
*IPL uygulaması öncesi 1-2 hafta boyunca cildinizi uygun bir ürün ile nemlendirmeniz tedavi etkinliğini artıracaktır.Lütfen ürün konusunda doktorunuzdan danışmanlık alınız
. *Anormal pigmentasyon(ciltte renk değişimi)’a sebep olabileceğinden IPL uygulamasına başlamadan evvel özellikle doğum kontrol hapı gibi östrojen hormonu içeren düzenli kullandığınız bir ilacınız veya başka ilaçlar(Roaccutane=isotretionin gibi sivilce ilaçları,tetrasiklin grubu antibiotikler,steroid hormonlar,klorpromazin(largaktil),fenotiazin…vs) varsa mutlaka doktorunuzu uyarınız ve tedavi sonrasında da uzunca bir süre kullanmayınız.
Alacağınız her ilaç için doktorunuza danışınız.kılcal damar tedavi alanya

*IPL uygulaması sonrası ilk gün cildinizi tahrişten uzak tutunuz,aşırı sıcak banyo yapmayınız ve nemlendirici haricinde hiçbir kozmetik ürün uygulamayınız(sabun,şampuan ve kolonya gibi).Ilık su ile yıkayabilir ve doktorunuzun önereceği uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz.
*IPL uygulaması sonrası oluşabilecek kızarıklık veya kaşıntı için doktorunuza danışarak antihistaminik veya steroid içeren kremler kullanabilirsiniz.