MEDICAL AESTHETIC CLINIC

  • Türkçe
  • İngilizce

Bilgi & Danışma için bizi arayın
   Tel: 0 242 513 95 65

Mezoterapi

mezoterapi

Mezoterapi

Lipoliz

Mezoterapi Nedir?

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan mezoterapi teknik olarak, dolaşım düzenleyici, yağ eritici ve yağ taşıyıcı ilaçlarla belirli vitaminlerin bir karışım halinde cilt altına, mezoderme çok ince iğnelerle verilmesidir.Sellülitli alanda kan akımının ve lenfatik dolaşımın düzenlenmesiyle, yağ depozitleri çözülür, yağ hücreleri yağlarını yakmaya başlar  lipoliz alanya  ve sertleşmiş bağ dokusu düzelir.

Dudak Dolgusu

Botoks

Günümüzde Karboksiterapi ile birlikte selülitin en geçerli tedavisi olarak kabul edilen Mezoterapi; Bölgesel kan akımını ve lenf akımını arttırır, Enjekte edilen ilaç kokteyli sayesinde, orta derinin üzerine hapsolmuş ve vücut tarafından kullanılamayan yağ hücreleri, serbestleşip dolaşıma katılır, Portakal kabuğu görüntüsünden sorumlu olan fibröz sert bağların kopmasına neden olur,Lenfatik drenajı arttırır.

Latinceden dilimize çevrildiğinde “orta deri tedavisi” anlamına gelen Mezoterapi uzun süren diyetlere ya da cerrahi yöntemlere başvurmak istemeyenlerin en çok tercih ettiği bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi yöntemidir.

Mezoterapi

Kaç yıldır uygulanıyor?

1952’de Dr. Michel Pistor’ın tesadüfen geliştirdiği Mezoterapi, 1987’de Fransız Tıp Akademisi tarafından tıbbi bir tedavi yöntemi olarak kabul edildiğinden bu yana, tüm dünyada yaygın olarak uygulanmaya başlandı.lipolisis-laser-alanya

Sadece bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde mi kullanılıyor?
Çeşitli deri hastalıklarından, dolaşım bozukluklarına, kas ve eklem ağrı tedavilerinden, saç dökülmesine ve alerjik hastalıklara, kadar pek çok alanda uygulanabiliyor.

Dudak dolgusu fiyatları

Botoks fiyatları

Selülitin olduğu her bölgeye uygulanabiliyor mu?
Bel, basen, kalça, üst – iç bacak, diz, karın, omuz ve kol gibi yağ dokusunun aşırı toplandığı tüm bölgelerde uygulanabilir.

Mezoterapi nasıl uygulanıyor?
Teknik olarak cildin orta tabakasına, 1- 2 cm. aralıklarla ve 4- 6 mm’ lik özel iğnelerle yağ yakıcı, su atıcı ve bağ dokusunu kuvvetlendirici bitkisel ilaç karışımı enjekte edilir.

Seanslar uzun mu?
Bir seans 10- 15 dakika sürüyor. Seans araları genellikle 3- 7 gün civarındadır.alanya lipoliz

Mezoterapi

Kaç seans uygulanıyor?
Seans sayısı hastanın yağlanma şekli ve selülit tipine göre farklılık gösterse de ortalama 6-12 seans uygulanan Mezoterapi tedavisiyle 1 aylık sürede yaklaşık 1-2 beden incelme hedeflenir. Eğer hasta diyet ile bunu korursa sonuçlar kalıcıdır. Mezoterapi, karın, bel, kol ve bacaktaki bölgesel yağlanmaların giderilmesinde liposuctiona alternatif bir tedavidir. Diyetinize dikkat eder ve egzersiz yaparsanız, tekrarlama ihtimalini azaltırsınız.

Dudak büyütme

Dolgun dudaklar

Yan etkisi var mı?
Mezoterapini uygulama tedavilerinde bildirilmiş önemli yan etkisi yok.

Mezoterapi

Uygulama ağrılı oluyor mu?
İğneler ince uçlu olduğu için önemli acı hissedilmez.

Mezoterapinin avantajları neler?
Lokal/bölgesel uygulanıyor olması, sistematik yan etki azlığı, ilacın aktif bio–yararlanımı nedeniyle ufak dozlarda verilmesi uygulamanın avantajlarındandır.

Yüz mezoterapisi (Mezolift) nedir?
Yüz mezoterapisinde yüz cildeki yaşlanma belirtilerinin (kırışıklık, cansızlık, lekelenmeler) ortadan kaldırılması hedeflenir. Burada kullanılan ilaçlar vitamin, mineral ve DNA sentezine katılan aktif maddelerden oluşur.

Bu ilaçların cilt metabolizmasına katılmasıyla hücre yenilenmesi ve kollajen sentezi uyarılır. Böylece ortaya daha canlı, parlak, gergin kırışıklıkları hafifletmiş bir cilt ortaya çıkar. Botox ve dolgu, kimyasal peeling uygulamalarına çok uygun bir destek tedavisidir.

Haftada bir kez yapılan toplam 5 seans genellikle yeterli olur.

6 ayda bir tek seans uygulamayla kalıcılık korunur.lipoliz zayıflama alanya