MEDICAL AESTHETIC DR.AYDOĞAN YİĞİT

  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Pazartesi - cumartesi 09:30-20:30
  Contact : Tel: 0 545 242 66 73

Karpoksiterapi

Karboksiterapi

Bölgesel Zayıflama

Karboksiterapi Avrupa ve ABD’de son 10 yıldır selülit ve bölgesel yağlanmanın tedavisinde hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak başarıyla uygulanmaktadır.

Estetik Tıpta selülitin giderilmesi, selülitli bölge üzerindeki cildin sıkılaştırılarak elastikiyet artışı sağlanması ve sarkmanın önlenmesi amaçlanıyor.  karboksi_terapi

Karboksiterapi, özellikle selülitin giderilmesi ve cilt elastikiyetinin arttırılmasındason derece etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

En sıklıkla karın, bel, kalça gibi bölgelerde kullanılır

Liposuction öncesi ve sonrasında, erken dönem deri ve doğum çatlaklarının tedavisinde karbondioksit gazının etkilerinden yararlanılır.

Karboksiterapi etkisiyle;

Cilt altı mikrodolaşımda damar genişlemesi artar

Kılcal damar kan akışı artar ve hızlanır

Yağ eritici (lipolitik) etki oluşur

Yüzeye yakın dokularda oksijen kullanma potansiyeli artar

Su toplanmasının düzenlenmesi sağlanır (Fazla suların atılması ile)

pH dengesi sağlanır

Doku yenilenmesini uyarılır

Adele, kas tonüsünün (sertliğinin) artışı sağlanır

Karboksiterapi cihazıyla uygulamalar güvenli ve ağrısızdır. Gerekli olgularda lipoliz ve mezoterapi ile kombine edilerek etkinlik artmaktadır.Carboxytherapy-alanya

Karboksiterapi nedir?

Avrupa ve ABD’de son 10 yıldır selülit oluşumunu ve yağlanmayı engelleyen bir teknik olarak uygulanıyor. Cilt altına ve yağlara, özel bir cihaz aracılığıyla karbondioksit gazı veriliyor. Böylece, yağ hücreleri parçalanırken, dokuların oksijenlenmesi artar, metabolizma hızlanır ve cilt gerginlik kazanır.

Nasıl uygulanıyor?

Uygulama son derede basit. Karbondioksit gazı, küçük ve özel iğneler( 30G ‘lik (0. 3 mm))aracılığıyla yağlanma olan bölgeye farklı derinliklerde verilir. Uygulamanın genişliği ve derinliği kişinin ihtiyacına göre belirlenir.

Hangi durumlarda kullanılıyor? 

Sellülit

Lokal yağlanmakarboksi selülit terapi alanya

Ameliyat ve yara izleri

Stria (cilt ve hamilelik çatlakları)

Boyun, dekolte ve kol bölgesinin toparlanması

El ve yüz cildinin toparlanması ve gençleştirilmesi

Psoriasis (sedef hastalığı)

Cilt ülserleri

Tedavi bölgeleri ve etkileri nelerdir? 

Basende, Gevşemiş ve ileri derecedeki sellülitli dokuların giderilmesi, Bölgesel yağ dokusu fazlalığının eritilmesi, Liposuction – lipoplasti öncesi ve sonrası pürüzlerin giderilmesi.

Kollarda, Koltukaltı gevşekliklerinin ve sarkmalarının giderilmesi, üst kolun inceltilmesi

Göğüslerde, Gevşek ve sarkık göğüs cildinin toparlanması,

Karında, Gevşek ve sarkık karın dokusunun düzeltilmesi, Yara ve ameliyat izlerinin giderilmesi, Doğum sonu veya kilo alma sonucu oluşan karın çatlaklarının giderilmesi

Yan Etkisi Var mı?Günlük aktiviteyi etkiliyor mu?

Ciltte şişkinlik veya kızarıklık oluşursa yarım saatte geçiyor. Hasta, uygulamadan hemen sonra günlük aktivitesine dönebilmektedir. % 1- 2 hastada sigara içme isteğinde azalma ve uygulama akşamı uyku kalitesinde artma da saptanmış etkileri arasında yer alıyor.

Acı yada ağrı hissediliyor mu?

Merkezimizde kullanılan sabit basınç kalibrasyonlu Carbomed Karboksiterapi sistemi ile mümkün olan en az acıyı hissettiriyor. Çok hafif olarak hissedilebilecek ağrı ise tolere edilebilir düzeyde.

Hangi bölgelerde ve alanlarda uygulanabiliyor?

Bölgesel yağlanmaya karşı Karboksiterapi, karın, bel, kalça, diz içi, kol altı, bacak içi ve çene altında güvenle kullanılmaktadır. Ayrıca selülitli alanlarda düzelme sağlanmasında, cildin sıkılaştırılıp, sarkmanın önlenmesinde, liposuction öncesi ve sonrasında, erken dönem deri çatlaklarının ve sedef hastalıklarının ve diabetik yaraların tedavisinde de uygulanıyor.mesotherapy-treatments-cellulite-and-weight-loss

Kaç seans gerekiyor ve süresi ne kadar?

Kişinin ihtiyacına göre farklılıklar göstermesine rağmen ortalama olarak, haftada bir ya da iki kez olmak üzere 15- 16 seans uygulanıyor. Bir seans yaklaşık olarak 15- 20 dakika sürüyor.

Kimlere uygulanabilir?

Her yaştan herkese uygulanabilir. Toksik etkisi yok, kan basıncını etkilemiyor ve hastanın diyabetinin olması da uygulama için engel değil.